Oznámení neděle 14. 4. 2024

 • Bohoslužby v kapli sv. Petra zajišťuje YMCA Plzeň – Sluníčko Tlučná ve spolupráci s Farním sborem ČCE v Plzni – západním sborem, který má kazatelskou stanici v Nýřanech a od září 2023 působí v Tlučné. Bohoslužby se konají každou lichou neděli od 9:30.
 • Dnes v neděli 14. dubna slavíme podle liturgického kalendáře 2. neděli po Velikonocích, bohoslužbu se slavením svaté večeře Páně a svátosti křtu vede v kapli výpomocný kazatel Jiří Kantor.  Při této slavnostní bohoslužbě byl pokřtěn bratr Lukáš Štrunc. V květnu budou pokřtěni také Antonín Burian a Aleš Burian, děti manželů Burianových.
 • Další bohoslužba v Tlučné bude v neděli 28. dubna, budeme slavit 4. neděli po Velikonocích a bohoslužbu povede člen staršovstva Petr Tichý, půjde o čtené bohoslužby. Hudebně bude doprovázet sestra Světluše Pechová z našeho sboru v Plzni.
 • Dnešní sbírka je na provozní potřeby. Děkujeme všem dárcům. Od 7. dubna také probíhá celocírkevní sbírka darů Jeronýmovy jednoty, která bude ukončena 19. května, tedy o letnicích. Tato sbírka je taktéž archová (neanonymní). Je však možno přispět i na sborový účet s poznámkou Jeronýmova jednota. Na celocírkevní sbírku Hlavní dar lásky, která se konala o Velikonocích pro kostel na náplavce v Olomouci, bylo z našeho sboru odesláno 3400 Kč.
 • Rádi bychom také poděkovali sestře Věrce Burianové za realizaci krásných květinových záhonků před vchodem do kaple.
 • Po bohoslužbách jsme zváni na kávu, čaj s možností sdílení a rozhovorů.

    Další program v Tlučné:

 • Skupinky s biblickou hodinou každý sudý čtvrtek od 18 do 19 hodin v prostorách Sluníčka, další termín 18. dubna, vede Jiří Kantor, možnost sdílení a rozhovorů nebo se budeme zabývat starozákonní knihou Pláč Jeremiášův
 • Akustický koncert kapely EFOD – sobota 27. dubna od 17:00 v kapli, společná akce YMCY a ČCE, je možné si rezervovat židli (omezený prostor), vstupné dobrovolné

 

 

 • Noc kostelů – pátek 7. 6. 2024 od 18:00-22:30 kaple  sv. Petra v Tlučné, pokud by někdo rád pomohl, kontaktujte Janu Kantorovou (732 227 179)

 


     Další program v Plzni (v chrámě mistra Jana Husi):

     Zde najdete – rozvrh na celý měsíc

 • Bohoslužby – každou neděli od 9:00
 • Hudební nešpory – první neděli v měsíci od 17:00, podvečerní bohoslužby s hudebním programem
 • Biblické hodiny – každý čtvrtek od 15:00
 • Biblický seminář – jednou měsíčně od 18:00
 • Hovory s Galileem – besedy
 • Galerie u Jižního – kulturní projekt sboru, výstavy, vernisáže

      Ostatní informace:

 • V sobotu 18. května se bude konat jednodenní sborový výlet do Bamberku (Bavorsko), půjde o návštěvu místního sboru, prohlídku kostela, města….bližší informace budou předány později, kdo by měl ještě zájem, může se hlásit u bratra kurátora nebo u Kantorových.
 • Příští rok v červenci nás čeká výročí 100. let otevření Husova chrámu, našeho kostela v Plzni. Je potřeba už začít přemýšlet, jak chceme toto výročí oslavit, co bychom na oslavách chtěli a čím by kdo mohl přispět. 19. května po bohoslužbách pak bude první schůzka k tomuto tématu v kostele.
 • Pozvánky:
 • zve Farní sbor ČCE v Přešticích: Krásný dobrý den,rádi bychom Vás pozvali k události oslav našeho 100. výročí! Sbor Českobratrské církve evangelické v Přešticích začal slavit už na podzim roku 2023, teď oslavy vrcholí a čeká nás víkend plný chval, příběhů a díkůvzdání, že nás Bůh dovedl až sem. Budeme moc rádi, když budete u toho.V pátek 19. dubna od 18:30 hod začínáme večerem chval pod vedením Marii & Martina Juhových. Srdečně zveme!V sobotu nás pak čeká hlavní program – přicházet můžete klidně po 15:00 hod, tou dobou už tu pro Vás bude připravená jak dobrá káva, tak něco (dobrého) na zub. V 16:00 hod proběhne zahájení – krátké povídání o historii sboru přednese (kdo jiný, než) historik Martin Šimek. Na ně navážou osobní příběhy a svědectví členů sboru a vrcholem večera bude koncert kancionálů pod taktovkou Jana Esterleho. Těšíme se!V neděli oslavy zakončíme slavnostní bohoslužbou od 9:00 hod, společným obědem (o který se prosíme přihlaste do 17. 4. na mail koordinátora jakub.vokoun@kcentrum.eu !) a blokem chval pod vedením našich místních hudebníků… Skutečně je, za co Bohu vzdávat díky.Je to pro nás sbor veliká událost – podpořte nás prosím i v modlitbách.Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na shledanou. Pán s Vámi!
 • Presbyterní konference v Chrástu – 4. května 9:30 – 14:30, téma: Zbožnost (jáhen ŘKC Elva Frouz, f. Michal Šourek a Miloslav Esterle)
 • Dny křesťanské rodiny – 14. – 16. června v Horní Blatné

 • Další informace najdete na webových stránkách stanice ccenyrany.cz nebo na stránkách sboru plzen-zapadni-sbor.cz

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.