Oznámení neděle 17. 3. 2024

 

 • Další bohoslužba v kapli bude opět za 14 dnů v neděli 31. března na Boží hod velikonoční, povede ji farář sboru Ondřej Pellar a bude to bohoslužba se slavením sv. večeře Páně. 
 • Dnešní sbírka je na provozní potřeby. Děkujeme všem dárcům.
 • Postní archová sbírka je určena na podporu komunitní školy a školky v jižním Bejrútu, vyhlásilo ji Humanitární středisko Diakonie a je podporována synodní radou. Bude probíhat až do Velikonoc. Je možno přispět buď v hotovosti po bohoslužbách nebo na účet sboru s poznámkou „postní sbírka“.
 • Náš sbor 2x ročně před největšími křesťanskými svátky vydává tzv. sborové listy, nyní je k dispozici na webu stanice Velikonoční list. 
 •  Po bohoslužbách jsme zváni na kávu, čaj s možností sdílení a rozhovorů.

    Další program v Tlučné:

 • Skupinky s biblickou hodinou každý sudý čtvrtek od 18 do 19 hodin v prostorách Sluníčka, další termín 21. března, vede Jiří Kantor, možnost sdílení a rozhovorů nebo se budeme zabývat starozákonní knihou Pláč Jeremiášův
 • Pozvánka na akci YMCY – Velikonoční lov vajíček, sobota 6. dubna od 15:00-18:00, lesopark Krimich Tlučná

 

 

 • Akustický koncert kapely EFOD – sobota 27. dubna od 17:00 v kapli, společná akce YMCY a ČCE, je možné si rezervovat židli (omezený prostor), vstupné dobrovolné

 


     Další program v Plzni (v chrámě mistra Jana Husi):

 • V Plzni jsou bohoslužby každou neděli od 9 hodin v chrámě mistra Jana Husi.
 • Galerie u Jižního – dnes po bohoslužbách v Plzni od 10:30 hod. proběhne vernisáž výstavy uměleckých fotografií Anny Kocourkové s názvem „Viděno“. Výstava potrvá do 21. dubna. Úvodní slovo bude mít Václav Malina, na varhany zahraje Pavel Mráz.
 • Příští neděli 24. března nás v Plzni čeká Výroční sborové shromáždění. Bude to shromáždění volební, budeme volit novou farářku našeho sboru Kristýnu Kupfovou na dobu deseti let. Podle jednacího a volebního řádu naší církve VSS bude usnášeníschopné za jakéhokoli počtu zúčastněných členů s hlasovacím právem. Listiny se jmény členů s právem hlasovacím jsou k nahlédnutí a případnému doplnění v presbyterně v kostele.  Bohoslužby povede bratr farář Ondřej Pellar.
 • Biblický seminář – středa 20. března od 18:00, výklad a aktualizace Ježíšových podobenství, vede výpomocný kazatel Jiří Tomášek
 • Biblické hodiny – čtvrtky od 15:00, novozákonní kniha Zjevení Janovo, vede výpomocný kazatel Jiří Kantor
 • Program o Velikonocích:
 • Zelený čtvrtek – 28. března od 18:00 hod., bohoslužby se čtením pašijí, vede farář sboru Ondřej Pellar
 • Velký pátek – 29. března od 17:00 hodin, bohoslužby se slavením sv. večeře Páně, vede výpomocný kazatel Jiří Kantor

      Ostatní informace:


 • Další informace najdete na webových stránkách stanice ccenyrany.cz nebo na stránkách sboru plzen-zapadni-sbor.cz

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.