Oznámení neděle 3.3.2019

 • Dnes v neděli 3. března slavíme neděli Estomihi nebo také Masopustní, poslední neděli před započetím postní doby. Káže a bohoslužbu vede bratr Jiří Kantor.
 • Ve středu 6. března od 18.00 hodin – na Popeleční středu –  jsme zváni na bohoslužbu k začátku postní doby do Plzně. Kázáním poslouží a bohoslužbám bude předsedat bratr farář Luděk Korpa.
 • Příští neděli 10. března budeme slavit První neděli postní nebo také Invocavit a bohoslužba bude ve stanici jako obvykle od 14.00 hodin. Kázat a vést bohoslužbu bude bratr Jiří Kantor. V Plzni bude bohoslužba se slavením svaté večeře Páně od 9.00 hodin.
 • Ve čtvrtek 14. března od 18.00 hodin se zde koná další z večerů s Biblickými příběhy, na programu jsou Skutky apoštolské. Jde o společné čtení a povídání nad Biblí. Večery jsou určené všem zájemcům. Další setkání bude 28. března.
 • V neděli 17. března se bohoslužba v Nýřanech nekoná, bude zde od 17.00 hodin koncert plzeňského gospelového souboru Touch of Gospel, který u nás koncertoval již vloni a na který je každý srdečně zván. Můžeme se znovu těšit na – hudební explozi, ve které se mísí velebnost starých anglosaských křesťanských hymnů, skrytá informační sdělení černošských spirituálů, hudební vlivy New Orleansu i Memphisu, rytmy Karibiku i africké savany, přímočarost irské lidovky i vycizelovaná aranžmá současných velikánů dotyčného žánru. Nicméně to podstatné, co činí gospel gospelem, tkví nejen v různosti cest, ale spíše v jednotě cíle, ke které všechna ta rozmanitost směřuje – k oslavě Boží velikosti, lásky a milosti, kterou obdarovává tento svět, a k vyjádření vděčnosti za to, že tomu tak je  www.tog.cz.
 • V neděli 24. března se v Nýřanech bohoslužba také nekoná. Je společná bohoslužba od 9.00 hodin v Plzni, budeme slavit Třetí neděli postní  a po skončení bohoslužeb bude Výroční sborové shromáždění.
 • Další bohoslužba ve stanici bude až v neděli 31. března jako obvykle od 14.00 hodin, kdy budeme slavit Čtvrtou neděli postní a bohoslužbu se slavením svaté večeře Páně povede bratr farář Luděk Korpa. Proběhne celocírkevní sbírka na tisk ČCE a jinou publikační činnost.
 • Program ve sboru v Plzni v dalších dnech, např: dnes od 17.00 hodin jsou Hudební nešpory – podvečerní bohoslužba s hudbou, ve čtvrtek od 15.00 hodin jsou biblické hodiny, ve středu 20. března od 18.00 hodin bude další ze sborových večerů Hovory nad biblí na téma křesťan a politika, hostem bude Jaroslav Lobkowitz. V sobotu 23. března od 17.00 hodin se koná Benefiční koncert pro hospic svatého Lazara – flétna a varhany v proměnách staletí – účinkují flétnistka Hana Pumrová a varhaník Jaroslav Brož.
 • Záznam kázání synodního seniora D. Ženatého, fotografie a další odkazy ze slavnostní bohoslužby s ordinací bratra Jiřího Kantora výpomocným kazatelem ze dne 24.2. naleznete na webových stránkách sboru.
 • Po bohoslužbách jste zváni na posezení u dobré kávy nebo čaje.

 • Aktuální program ve stanici a další informace jsou k dispozici vždy  na nástěnce nebo na webových stránkách stanice ccenyrany.cz. 
 • Aktuální program v našem sboru v Plzni a další informace jsou k dispozici na nástěnce nebo na webových stránkách sboru plzen-zapadni-sbor.cz.  
Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.